KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966374
*
nr 1596 6374
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 februari 2024
kl 19:34:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 09:35:15
1
1.500 kr
5/2 19:29:21
2
Vinnande bud
5/2 19:29:57
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna i drömlandskap mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
nr 1596 6374
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 09:35:15 | 1 | 1.500 kr |
5/2 19:29:21 | 2 | Vinnande bud |
5/2 19:29:57 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1943, död 2008.Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinna i drömlandskap mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49